99,00 zł

Dodatkowe informacje

  • Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Krakowie
  • ISBN: 978-83-7581-332-6
  • Rok wydania: 2019
  • Oprawa: twarda z obwolutą
  • Format: 240 x 300
  • Liczba stron: 624
  • Wersja językowa: polska

Tomasz Kusion

Katalog Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich

Katalog Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich jest prawdziwym ewenementem. Zbiór dzieł sztuki powstawał przez lata. Przetrwał wiele zawirowań dziejowych, szczególnie w XIX i XX wieku.

Katalog Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich obejmuje wybór najciekawszych obiektów. Pokazuje wszechstronność i bogactwo zbiorów, jak również ich różnorodność. W poszczególnych jego częściach pojawiły się zabytki powiązane z osobami monarchów, obiekty związane z dostojnikami, wodzami, postaciami znanymi z historii. Katalog Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich stwarza sposobność bliższego poznania unikatowych artefaktów ze znaczących okresów historycznych, które na jego kartach zostały pogrupowane według miejsca ich pochodzenia.

Bogato ilustrowany fotografiami zbiorów Muzeum Czartoryskich katalog jest uzupełniony komentarzami na temat pochodzenia obiektów, a także anegdotami i notatkami historycznymi o właścicielach oraz ofiarodawcach. Co ciekawe, znajdziecie w nim także zabytki Muzeum Książąt Czartoryskich niezapisane w katalogach puławskich!

Zbrojownia Muzeum Czartoryskich – katalog czołowych zbiorów militariów w Polsce

Ten przybliżający bogactwo artefaktów Muzeum Czartoryskich katalog jest znakomitą propozycją dla miłośników dawnej broni i barwy. Obszerne opracowanie dotyczące uzbrojenia stanowi unikatową pozycję na naszym rynku wydawniczym. Aby ukazać piękno i wyjątkowość zasobów Zbrojowni Muzeum Czartoryskich, katalog cechują obszerne gabaryty oraz dopracowana szata edytorska.

Muzeum Narodowe w Krakowie oddaje do rąk czytelników ponad 620 stron zawierających kilkaset barwnych zdjęć. Trudu oddania wyjątkowości zbioru militariów podjął się ich kompetentny znawca Tomasz Kusion, starszy kustosz Działu Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich. Katalog stanowi selektywny wybór artefaktów o ogromnej wartości nie tylko historycznej, ale i artystycznej.

Katalogi Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich w klarowny i zarazem atrakcyjny wizualnie sposób przybliżają świat bezcennej kolekcji pamiątek narodowych oraz dzieł sztuki, będących odzwierciedleniem kultury, tradycji i historii Polski oraz Europy.

Zobacz również