Katalogi sztuki muzealnej to idealne dopełnienie prezentowanych ekspozycji. Dzięki nim każdy z odwiedzających pozna historię i kulisy powstania ukazywanych dzieł. W okazjonalnych wydaniach katalogów sztuki polskiej i zagranicznej zaprezentowane zostały także wysokiej jakości reprodukcje oraz najważniejsze informacje o autorach wystawianych eksponatów. Dzięki temu odwiedzający odkryje w dziełach nowe wartości i symbolikę, co umożliwi dogłębniejszą interpretację twórczości. Zaopatrzenie się w katalog dzieł sztuki to okazja, by zagłębić się w tajniki tworzenia arcydzieł, poznać kontekst historyczny oraz głębsze przesłanie ukazanych na wystawach prac. W galeriach sztuki katalog stanowi swego rodzaju pomost pomiędzy artystą a widzem. Wspaniała szata graficzna powoduje, że jest zarazem znakomitą propozycją dla wszystkich miłośników historii sztuki i kolekcjonerów, pragnących wzbogacić swój zbiór o nowy album dzieł sztuki.

130,00 zł
69,00 zł
79,00 zł
89,00 zł

Katalog Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich

Katalog Zbrojowni Muzeum Książąt Czartoryskich | eksiegarnia.mnk.pl

99,00 zł

Sztuka Legionów Polskich

Sztuka Legionów Polskich – książka | eksiegarnia.mnk.pl

39,00 zł
59,00 zł
46,00 zł
44,00 zł
69,00 zł
99,00 zł

XX + XXI wiek. Galeria Sztuki Polskiej

XX + XXI wiek. Galeria Sztuki Polskiej | Książki o sztuce współczesnej | Katalogi sztuki muzealnej | eksiegarnia.mnk.pl

89,00 zł

Lelewel. Rytownik Polski

Lelewel. Rytownik Polski - katalog wystawy w MNK | eksiegarnia.mnk.pl

120,00 zł

Nowy początek. Modernizm w II RP

Nowy początek. Modernizm w II RP | eksiegarnia.mnk.pl

120,00 zł
79,00 zł
69,90 zł

Wyspiański. Szkicowniki i rysunki

Wyspiański. Szkicowniki i rysunki w zbiorach MNK | eksiegarnia.mnk.pl

90,00 zł

Łempicka

Łempicka - katalog wystawy w Muzeum Narodowym w Krakowie | eksiegarnia.mnk.pl

99,00 zł

Matejko. Malarz i historia

Matejko. Malarz i historia katalog wystawy | eksiegarnia.mnk.pl

89,00 zł
19,00 zł
39,00 zł

Nowoczesność reglamentowana. Modernizm w PRL

Nowoczesność reglamentowana - Modernizm w PRL | eksiegarnia.mnk.pl

120,00 zł
149,00 zł
59,00 zł

Albumy o sztuce – sklep internetowy MNK

Znajdujące się w naszym asortymencie albumy o sztuce i katalogi zbiorów polskich muzeów umożliwiają zapoznanie się z zasobami muzealnych galerii. Precyzja wykonania, wysoka jakość druku i głębia kolorów zamieszczonych reprodukcji sprawiają, że każdy album o sztuce to nie tylko świetne źródło informacji, ale także idealna propozycja na prezent. Miłośnicy sztuki pokochają ich wyjątkowość oraz możliwość zatrzymania piękna wystawianych dzieł. Prezentowana poniżej sztuka polska i zagraniczna w katalogach jest ukłonem w stronę wielkich twórców. Wierzymy, że ich dzieła dotrą do jak największej grupy zainteresowanych - dzięki temu geniusz artystów będzie wieczny. Albumy o sztuce różnią się ceną, której wysokość jest uwarunkowana objętością wydania oraz popularnością opisywanej w nich wystawy. Zapraszamy do odkrycia oferowanych przez nas pozycji, poświęconych m.in. sztuce polskiej XXI wieku, w postaci albumu lub książki i do odwiedzenia ekspozycji!

Książki o polskiej sztuce współczesnej

Sztuka współczesna w Polsce liczona jest umownie, od drugiej połowy XX wieku. Powojenne nurty wypełnione były fantazją i tęsknotą za codzienną radością. Powstałe z tej podstawy treści zachwycały swoją wolnością formy, przełamaniem barier oraz pogonią za nadrobieniem straconego czasu.

Zebrana współczesna sztuka polska XX i XXI wieku w albumie „Przedmioty” śmiało przybliża niezwykłość rodzimych projektów, z których do dziś czerpana jest inspiracja. Wydanie to świetnie podsumowuje wystawę twórczości polskich artystów sztuki współczesnej. W książce tej ukazano najważniejsze dokonania projektantów, w tym te z dziedziny grafiki, mody, czy przedmiotów codziennego użytku w nurcie sztuki współczesnej. Publikacja ta jest zbiorem kultowych dziś dzieł. Podobną, siostrzaną propozycją jest wydanie „Przekroje”, w którym autorzy skompletowali osiągnięcia budownictwa w XX i XXI wieku. Album o sztuce polskiej architektury stanowi kolekcję przełomowych budowli. Wysokiej jakości przykładowe zdjęcia opatrzone zostały dokładnymi opisami dotyczącymi historii ich powstania. Autorzy w ciekawy sposób powiązali budownictwo z jego użytkownikami oraz jego ujęcie kulturowe. Szeroko przedstawiony geniusz projektantów skutecznie poszerza zrozumienie otoczenia architektonicznego. Zachęcamy do zapoznania się z wyjątkowymi propozycjami – każdy album o polskiej sztuce XX wieku to idealna okazja do odkrycia rodzimych osiągnięć.

Historyczne dziedzictwo wielkich twórców – katalogi sztuki muzealnej

Wśród przedstawionych wydań znaleźć można także albumy o sztuce polskiej XIX i XX wieku. Znajdujące się w nich dzieła malarskie skutecznie przenoszą czytelnika w zamierzchłe czasy, odkrywając przed nim swoje tajemnice. Wyjątkowe opracowanie twórczości Stanisława Wyspiańskiego umożliwia poznanie jego dzieł na nowo, przez ujęcie ich poprzez pryzmat prywatnych przemyśleń i rozmów listownych autora. Pozycje „Wyspiański”, „Wyspiański. Posłowie” oraz „Wyspiański. Szkicowniki i rysunki” to genialne zbiory twórczości jednego z najważniejszych artystów XIX i XX-wiecznej Polski.

Kolejną wartościową książką o polskiej sztuce XX wieku jest album pt. „Łempicka”. Wydanie to stanowi dokumentację jednej z najważniejszych wystaw poświęconych artystce. W publikacji podziwiać możemy prace i zdjęcia Tamary Łempickiej. Wyjątkowe są fotografie malarki pochodzące z rodzinnego archiwum oraz interesujące historie o życiu królowej art déco opowiedziane przez wnuczkę i prawnuczkę artystki. Dodatkowo czytelnik może zapoznać się z informacjami o prezentowanych dziełach i okolicznościach ich powstania. Ciekawa ilustracyjnie i merytorycznie publikacja wprowadza w świat geniuszu artystki, której prace wciąż zyskują na popularności.

Zapraszamy do odwiedzenia i skorzystania z bogatej oferty księgarni internetowej Muzeum Narodowego w Krakowie!