Księgarnia Muzeum Narodowego w Krakowie prezentuje staranny wybór czasopism i książek numizmatycznych. Numizmatyka, jako dziedzina nauki zajmująca się badaniem monet, banknotów i innych znaków pieniężnych, dotyka wielu rozmaitych obszarów - od historii, przez ekonomię i politykę monetarną, po kulturę oraz sztukę. Monety odzwierciedlają ekonomiczne dzieje określonego miejsca, ale dają też wgląd np. w modę danego okresu, dostarczając w efekcie naukowcom całego szeregu cennych informacji.

Nieocenionym źródłem wiedzy dla badaczy historycznych, jak również kolekcjonerów monet, oraz pasjonatów numizmatyki są książki i artykuły numizmatyczne, wprowadzające w tajniki i dostarczające najnowszych wiadomości z obszaru tej niezwykle fascynującej dziedziny.

Książki i czasopisma numizmatyczne tworzone przez ekspertów

Prezentowane książki o numizmatyce zostały napisane przez renomowanych ekspertów i zawierają szczegółowe informacje na temat monet, a ponadto wysokiej jakości zdjęcia. Bez względu na poziom zaawansowania, w adeptach numizmatyki książka z pewnością rozbudzi jeszcze większe zainteresowanie tą pasją, a u doświadczonych kolekcjonerów poszerzy horyzonty.


Z myślą o badaczach w asortymencie księgarni Muzeum Narodowego w Krakowie posiadamy „Notae Numismaticae/Zapiski Numizmatyczne”. To czołowe polskie czasopismo numizmatyczne znajduje się w bazie ERIH PLUS oraz na liście MNiSW, jako jedyne z tego typu wydawnictw.

Książki o numizmatyce - rzetelne źródło informacji

Czasopisma i książki numizmatyczne, dostępne w naszej księgarni internetowej, to fachowe opracowania, bazujące na badaniach naukowych obejmujących analizy monet, ich znaczenie historyczne oraz różne aspekty kolekcjonerskie.


Kolekcjonowanie monet i innych cennych numizmatów z pewnością wymaga posiadania odpowiedniej wiedzy. Dzięki czasopismom i książkom numizmatycznym pozostanie się na bieżąco z najnowszymi trendami i odkryciami w tej dziedzinie. Seria „Zapiski numizmatyczne” może być też doskonałym prezentem dla pasjonata historii lub studenta, który pragnie poszerzyć wiadomości z tego zakresu.