29,00 zł
notifications Powiadom mnie

Dodatkowe informacje

  • Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Krakowie
  • ISBN: 978-83-7581-416-3
  • Rok wydania: 2022
  • Oprawa: miękka
  • Format: 225 x 225
  • Liczba stron: 112
  • Wersja językowa: polska

Dorota Gorzelany-Nowak

Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej

Przewodnik

Przewodnik Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej prezentuje stałą ekspozycję w Arsenale Muzeum Książąt Czartoryskich – Oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie, otwartą dla publiczności po remoncie w 2021 roku.

W publikacji przedstawiono historię kolekcji dzieł sztuki starożytnej w MNK oraz poszczególne przestrzenie Galerii – od Egiptu, Grecji, Italii i Rzymu oraz Bliskiego Wschodu po Gabinet Numizmatyczny i Gabinet Archeologii Pradziejowej.

Przewodnik – bogato ilustrowany fotografiami wnętrz Galerii oraz eksponatów – zawiera także plan wystawy oraz mapkę i spis Oddziałów MNK.

Galeria Sztuki Starożytnej – poznaj historię bezcennej kolekcji!

Przewodnik po Galerii Sztuki Starożytnej to fascynująca podróż przez czas i przestrzeń. W trakcie czytania tej pozycji można dowiedzieć się, jak cenne eksponaty trafiły do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, jakie historie się za nimi kryją i jakie mają znaczenie dla światowego dziedzictwa kulturowego.

Kolejne strony przewodnika prowadzą przez poszczególne przestrzenie Galerii Sztuki Starożytnej, umożliwiając głębszy wgląd w sztukę i kulturę Egiptu, Grecji, Italii, Rzymu oraz Bliskiego Wschodu. To okazja do zgłębienia różnorodnych tradycji artystycznych i poznania dzieł, które przez wieki kształtowały naszą cywilizację oraz nowoczesny sposób myślenia.

Odkryj piękno najstarszych dzieł z przewodnikiem po Galerii Sztuki Starożytnej

Dzięki przewodnikowi po Galerii Sztuki Starożytnej Muzeum Narodowego w Krakowie można zanurzyć się w świat archeologii oraz numizmatyki, dowiedzieć się więcej o dawnych pieniądzach, przedmiotach codziennego użytku i rozmaitych aspektach życia ludzi żyjących w odległej przeszłości.

Wyjątkowo efektowna szata graficzna tego wydawnictwa sprawia, że jest ono prawdziwą wizualną ucztą dla czytelnika. Fotografie wnętrz i detali eksponatów prezentowanych w Galerii Sztuki Starożytnej przybliżają piękno, a także szczegóły unikatowych obiektów, pozwalając w pełni docenić ich wartość artystyczną oraz kulturową.

CZYTAJ O WYSTAWIE

Zobacz również