89,00 zł

Dodatkowe informacje

  • Najniższa cena, która obowiązywała w okresie 30 dni przed wprowadzeniem promocji: 89,00 zł
  • Wydawnictwo: Muzeum Narodowe w Krakowie
  • ISBN: 978-83-7581-314-2
  • Rok wydania: 2019
  • Oprawa: twarda z obwolutą
  • Format: 210 x 230
  • Liczba stron: 501
  • Wersja językowa: polska

Iwona Kęder, Waldemar Komorowski, Barbara Zbroja, Agata Dworzak, Michał Klinke

Ikonografia ulic Św. Jana, Floriańskiej i Pijarskiej oraz środkowych odcinków ulic Św.Tomasza i Św. Marka w Krakowie

KATALOG WIDOKÓW KRAKOWA TOM 7

Książka jest siódmym tomem serii wydawniczej pod nazwą Katalog Widoków Krakowa, stawiającej sobie za cel edycję i opracowanie źródeł ikonograficznych dotyczących naszego miasta. „Ikonografia ulic Św. Jana, Floriańskiej i Pijarskiej oraz środkowych odcinków ulic Św.Tomasza i Św. Marka w Krakowie” prezentuje 358 widoków północnej części Śródmieścia wykonanych w przeważającej większości w XIX stuleciu. Zebrane w tomie obrazy, rysunki, grafiki i fotografie - z wyjątkiem jednej tylko ryciny z XVI wieku – pochodzą z okresu 1825 – 1918.

„Ikonografia ulic…” z dodatkową kartą USB z materiałem ilustracyjnym

Każda z omówionych w tomie ulic posiada swój niepowtarzalny charakter. Mieszkalna, w części pałacowa i kościelna zabudowa ul. Św. Jana czy spokojna, przyparta jedną stroną do średniowiecznych murów obronnych Pijarska kontrastują z ruchliwą osią komunikacyjną dawnego Krakowa, handlową ul. Floriańską, którą z jednej strony zamyka malowniczo Brama Floriańska, a z drugiej strzeliste wieże Mariackiej fary.

Dla jeszcze lepszego zrozumienia historycznej przeszłości Krakowa, książka zawiera gratkę dla miłośników miasta – dodatkową kartę USB z materiałem ilustracyjnym.

Odkryj piękno Krakowa z przełomu wieków!

Siódmy tom pracy zbiorowej w ramach serii poświęconej widokom Krakowa jest doskonałą propozycją dla osób zainteresowanych architekturą i urbanistyką. Zdecydowanie warto wzbogacić o nią każdą kolekcję pozycji eksplorujących różne aspekty tych dziedzin, od historii po nowoczesne trendy urbanistyczne.

Dzięki „Ikonografii ulic…” można poszerzyć swoją wiedzę na temat projektowania miast, analizy przestrzeni miejskiej, a także odkryć inspiracje w dziełach wybitnych architektów. Bez względu na to, czy jest się profesjonalistą w dziedzinie architektury czy po prostu miłośnikiem pięknych budowli, ta książka oferuje szereg cennych informacji, pozwalających zgłębić tajniki Krakowa przełomu wieków, a także zrozumieć, w jaki sposób urbanistyka kształtuje codzienne życie jego mieszkańców.