89,95 zł

Dodatkowe informacje

  • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44,97 zł
  • Wydawnictwo: Rebel

Dixit: MNK

Wyjątkowy zestaw kart z dziełami z Muzeum Narodowego w Krakowie!

Niepowtarzalny zestaw kart z dziełami z Muzeum Narodowego w Krakowie!

Dixit od lat przenosi graczy w pasjonujący świat kreatywnej rozrywki. Współcześni artyści specjalnie na potrzeby tej gry tworzą niezwykłe i wieloznaczne obrazy, które wspaniale pobudzają wyobraźnię, umożliwiając odbycie zarówno w gronie rodziny, jak i przyjaciół fascynującej podróży pośród zagadkowych skojarzeń.

Przekonaj się dzięki dodatkowi Dixit: MNK, że fenomenalnym źródłem inspiracji może być także sztuka klasyczna!

Dodatek Dixit: MNK - sztuka klasyczna w ukochanym przez graczy uniwersum

Poznaj nowy wymiar Dixit, wzbogacając grę o wyjątkowe dodatki! Dixit: MNK to zestaw 84 unikatowych kart, które stanowią nie tylko szalenie atrakcyjną pod względem wizualnym talię, ale także pozwalają na dowolne jej łączenie z innymi taliami Dixit. Na kartach znajdziesz fragmenty arcydzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, takich jak "Dama z Gronostajem" Leonarda da Vinci, "Dziewczynka z Chryzantemami" Olgi Boznańskiej, "Młoda Polska" Jacka Malczewskiego czy "Wernyhora" Jana Matejki. Ten wyjątkowo oryginalny dodatek Dixit nie tylko otwiera drzwi do niebanalnych skojarzeń, ale także pozwala na zachwycenie się sztuką różnych epok, przemierzając w wyobraźni korytarze Muzeum Narodowego w Krakowie.

Uwaga! To nie jest samodzielna gra Dixit! Oferujemy dodatek do gry, do którego potrzebna jest jej podstawowa wersja.

Dixit - co to za gra?

Dixit jest narracyjną grą karcianą, podczas której tworzy się i odgaduje wolne skojarzenia do wieloznacznych, bogato ilustrowanych kart. W każdej rundzie jeden z uczestników przyjmuje rolę narratora. Wybiera dowolną kartę ze swojej części talii i podaje na głos hasło, które według niego najlepiej pasuje do obrazka. Może je wyrazić jednym słowem, pojedynczym zdaniem, posługując się cytatem lub nawet odwołując się do fragmentu piosenki czy dialogu z popularnego filmu. W dalszej kolejności pozostali gracze wybierają po jednej karcie ze swojego zestawu, która ich zdaniem również najlepiej ilustruje hasło przewodnie rozgrywanej partii. Następnie wszystkie wytypowane karty należy potasować i ułożyć tak, aby obrazki były widoczne dla wszystkich. Zadaniem graczy jest odgadnięcie, która karta była tą pierwotnie wybraną przez narratora.

Dlaczego pokochasz Dixit ze specjalnym dodatkiem z MNK?

Dixit to niezwykle wszechstronna zabawa, nie tylko rozwijająca kreatywność, ale także pozwalająca jeszcze lepiej poznać bliskich. Poprzez próby odgadnięcia, co mieli na myśli inni uczestnicy gry, uczymy się współodczuwania i rozumienia odmiennych sposobów myślenia.

Ogromną zaletą Dixit jest brak skomplikowanych zasad gry, co sprawia, że jest inspirująca zarówno dla doświadczonych, jak i dla początkujących graczy.

W zestawie znajdziesz informacje dotyczące każdego dzieła przedstawionego na kartach, w tym daty powstania oraz nazwiska ich twórców. Dixit ze specjalnym dodatkiem z obiektami z kolekcji MNK nie tylko promuje interakcję społeczną, ale także poszerza wiedzę na temat sztuki różnych epok.

Karty z dodatku Dixit: MNK swobodnie połączy się z innymi edycjami serii, tworząc własne, spersonalizowane talie do gry w ulubionej odsłonie.

Zobacz również

149,95 zł
89,95 zł
89,95 zł
89,95 zł